Citáty slavných osobností
Citáty o bohatství - výroky, motta, myšlenky slavných osobností

Citáty o bohatství

Bohatství je relativní pojem. Dnešní společnost však považuje za bohatého toho člověka, který vlastní mnoho materiálních statků - nemovitostí, automobilů a peněžních prostředků, za něž si může nové materiální statky nebo služby pořídit. Není ale bohatým i ten, který má šťastnou rodinu, zdravé a děti a je spokojen se svou prací? Bohatství jednotlivců i celé společnosti pořád roste. Stejně tak rostou i potřeby jednotlivců. To je důvod, proč boháč dnes musí mít mnohem víc prostředků než člověk, kterého bychom za bohatého považovali dříve. Kdo vlastnil před 100 lety osobní automobil, byl jistě považován za bohatého, a dnes? Auto si může pořídit skoro každý, přesto většinu majitelů aut bohatými nenazveme.

Tomu, zda je správný mít bohatství se věnovalo mnoho osob a bylo o tom napsáno mnoho knih. Nejslavnější knihou je asi Bible, která obsahuje mnoho veršů týkající se bohatství a které byly použity ke kritice církve. O bohatství vzniklo i mnoho vtipů, zvláště židovských anekdot. A co říkaly slavné osobnosti na téma bohatství? Moudra slavných osobností a jejich citáty o bohatství si můžete přečíst právě zde.
Citáty o bohatství, výroky a motta zde uvedené pochází od těchto slavných osobností (autorů): Julian Tuwim, Tomáš Garrigue Masaryk, Hieronymus, Jan Amos Komenský, Josef Čapek, Helvétius, Émile Zola, Lao C, George Orwell, Dalimilova kronika, Tibullus, Arthur Schopenhauer, Sofoklés, Martin Kukučín, Horatius, Ovidius, Seneca, Georg Christoph Lichtenberg, Anatole France, Démokritos, Ovidius, Henrik Sienkiewicz, Tomáš Baťa, František Vymazal, sv. Jan Zlatoústý a sv. Ambrož.