Citáty slavných osobností
Citáty o neštěstí - výroky, motta, myšlenky slavných osobností

Citáty o neštěstí

Neštěstí často přichází náhle, bez ohlášení - jako pověstný blesk z čistého nebe. Může jím být dopravní nehoda kdy stačí drobná nepozornost nebo technická závada a smrt si přijde projde pro mnoho lidí. Také matka příroda se někdy rozhněvá a sešle na lidstvo přírodní katastrofu. U nás jsou nejčastějšími přírodními katastrofami povodně a záplavy. Jinde to jsou tornáda, sucho, ohně a zemětřesení. Nesmíme zapomenout ani na války, které jsou vždy velkým neštěstím pro obyčejné lidi.

Neštěstí vždycky ovlivní lidi. Někdy zdravotně, často psychicky. Ovlivňuje i jejich myšlenky. Někteří lidé v souvislosti s neštěstími pronesla slavné věty - citáty. Výběr citátů slavných osobností o neštěstí je právě na této webové stránce.

Někteří věřící lidé si myslí, že za neštěstí může Bůh, který ho seslal na zem, jiní si to nemyslí, ale zase hledají útěchu u Boha.Autoři výroků a citátů o neštěstí jsou: Lucius Annaeus Seneca, Publilius Syrus, Chilón, Aristotelés, Hésiodos, Honoré de Balzac, Immanuel Kant, Stendhal a Ernest Hemingway.